Môžu IBS vyvolať niektoré potraviny?

Ľudia s IBS často zisťujú, že niektoré jedlá zhoršujú symptómy IBS. Uprávy v jedálničku a/alebo užívanie probiotík môže poskytnúť úľavu a niekedy aj ústup syndromu.
Miska890
Dátum registrácie: St Okt 18, 2017 7:41 pm

Môžu IBS vyvolať niektoré potraviny?

Príspevok od užívateľa Miska890 » St Okt 18, 2017 7:42 pm

Trpím IBS prejavujúcim sa hnačkami už druhý rok. Niekedy je to lepšie a mám pocit, že som sa toho už zbavila, a potom zas horšie a na záchod musím utekať každú chvíľu. Vraj v tom hrá veľkú úlohu stres, no máte skúsenosti s tým, či to môže mať súvis s konkrétnymi potravinami? Je niečo, čomu sa konkrétne treba vyhnúť?

Veronika399
Dátum registrácie: Po Okt 30, 2017 9:07 am

Re: Môžu IBS vyvolať niektoré potraviny?

Príspevok od užívateľa Veronika399 » St Nov 15, 2017 8:57 am

urcite ano, len je to individualne. Mlieko, mliecne vyrobky, majoneza, slivky, brokolica, a hlavne mastne a sladke jedla. Takisto kava... vykusaj to vylucit postupne zo stravy a uvidis sama, co ti obi dobre, co nie. Napriklad mna vsetci varovali pred mliekom a po tom problemy nemam, skor fakt tie mastne jedla...

Jannos
Dátum registrácie: So Mar 17, 2018 7:19 pm

Re: Môžu IBS vyvolať niektoré potraviny?

Príspevok od užívateľa Jannos » So Mar 17, 2018 7:22 pm

Ahojte, ja som obmedzil z troch káv na jednu denne a je to lepšie. Naďalej chudnem aj keď sa snažím jesť normálne. Obmedzte naozaj tie veľmi sladké ale aj mastné jedlá. Ja osobne si často robím ryžu, cestoviny a kaše. Osobne najväčšie problémy mi doteraz robil karfiol, vajíčka, syry a kukurica.

Edwardtug
Dátum registrácie: Pi Mar 22, 2019 5:28 pm

Mozu IBS vyvolat niektore potraviny

Príspevok od užívateľa Edwardtug » Po Mar 25, 2019 9:53 am

Ten clanok som citala - neviem co si o tom mam mysliet.Mam nejake alergie ale neviem ci na srst ale pri macke sa nejak velmi neprejavuju.

Napísať odpoveď