Nemajte strach hovoriť o IBS

Pýtajte sa otázky, diskutujte o svojich symptómoch alebo Vašich vlastných skúsenostiach a živote s IBS.
Miska164
Dátum registrácie: Št Okt 19, 2017 2:41 pm

Nemajte strach hovoriť o IBS

Príspevok od užívateľa Miska164 » Št Okt 19, 2017 2:50 pm

Ahojte, som veľmi rada, že som natrafila na túto stránku, kde sa môžete dozvedieť veľa o IBS, mňa napríklad potešili témy, kde sa píše, ako hovoriť o tejto chorobe. Lebo povedzme si, že to nie je úplne jednoduché hovoriť o tomto hoc aj s manželom a najbližšími. Ja som napríklad stále rozmýšľala, ako to povedať manželovi, snažila som sa to najprv hocijako kamuflovať, že to prejde, už len zo samotného rozhovoru o týchto problémoch som mala stresy, čo to ešte viac zhoršovalo... Nakoniec to prijal úplne normálne, že nevie, čoho som sa bála a ozaj mi dosť pomáha aj psychicky, aj sám vyhľadáva informácie, čo by mi mohlo uľaviť (aj vďaka tomu som sa dozvedela o IB-Symbio, zatiaľ mám z toho dobrý pocit). Takže určite sa nebojte ani vy povedať o týchto ťažkostiach aj svojim blízkym, ozaj sa nie je za čo hanbiť, je to choroba ako každá iná!

Veronika399
Dátum registrácie: Po Okt 30, 2017 9:07 am

Re: Nemajte strach hovoriť o IBS

Príspevok od užívateľa Veronika399 » Po Okt 30, 2017 9:11 am

no ano, ale zas hovorit o tom v spolocnosti sa velmi neda, predsa len.... vie to byt neprijemne, hladat vyhovorky a kamuflovat, ze zasa musim utekat na toaletu...niekedy clovek radsej nikam nechodi, ked si to predstavi :cry: dozvedela som sa ale o tomto IB-simbio, uvidime co to spravi..... mate niekto dlhodobejsie skusenosti?

slavomira
Dátum registrácie: Ut Dec 12, 2017 3:57 pm

Príspevok od užívateľa slavomira » Ut Dec 12, 2017 4:01 pm

Ahoj co je prosim IBsymbio? Este som nepocula dik.

Cindy
Dátum registrácie: St Dec 20, 2017 3:38 pm

Príspevok od užívateľa Cindy » St Dec 20, 2017 3:41 pm

IB-Symbio je vraj nová produktová rada od Biopronu, tiež mi ho poradili v lekárni. Ja kúpila ten s vlákninou, na zápchy. Zatiaľ testujem.

Jannos
Dátum registrácie: So Mar 17, 2018 7:19 pm

Príspevok od užívateľa Jannos » So Mar 17, 2018 7:40 pm

Ja som o svojich problemoch povedal rodine aj najblizsim priatelom. Dost mi to pomohlo. Pretoze potrebujeme podporu a pochopenie. Neurobte vsak to ze kvoli problemov zavrhnete svoj osobny zivot.
Ja momentalne pouzivam Biopron Premium 9, doktorka mi predpisala aj Butren (skuste sa informovat). Uz druhy den skusam Psyllium vlakninu. Musim poklopat krce mi razne ustupili.

olina
Dátum registrácie: Pi Apr 06, 2018 3:12 pm

Príspevok od užívateľa olina » Pi Apr 06, 2018 3:54 pm

Mozete mi poradit? Moje problemy su pravdepodobne psychovegetativneho charakteru,
Ktore pretrvavaju uz dlhsiu dobu
Uz dlhodobo uzivam Immodium ale to ma len kratkodoby ucinok
Mozete mi prosim poradit liecbu ktora by mala trvalejsi ucinok?
Dakujem
Olina

clevauson
Dátum registrácie: Ne Apr 29, 2018 8:35 am

Príspevok od užívateľa clevauson » Ne Apr 29, 2018 9:16 am

Ešte som na tomto fore neodpovedal a zo stromu diskusie nie je vcelku jasne, či sa moja odpoveď priradí OlInke. Takže asi toľko, ja sa s týmto civilizačným neduhom trápim cca 35 rokov.Bohu žiaľ sa môj stav s pribúdajúcim vekom zhoršuje. Lekárovi už ani nechodím, nakoľko, ako sa zdá ,gastroenteorologia si s IBS zatiaľ veľmi nevie rady.Takže po odporučení lekára: "Naučte sa s tým žiť!" ,žijem, no niekedy to v skutočnosti nie je bohvie čo. Ak vám môžem poradiť, mne zo všetkých nezmyselných liekov ,ktoré mi napredpisovali, najlepšie pomáha Lexaurin a Cetirizin. čo ma vedie k myšlienke ,že i u mňa je spojitost so psychikou. Avšak spúšťačom ataku je jednoznačne potrava .Je ťažké odhadnúť čo a mne sa to za 35 rokou ani vcelku nepodarilo.Raz totiž niečo môžem no inokedy nie.Je to paradox ,ale táto diagnóza je skutočne plná paradoxov.No čo môžem jednoznačne potvrdiť, že moje bolesti ustupujú s liekmi ktoré ľudovo povedané oblbujú. Skúste Lexaurín, možno sa i vo vašom prípade potvrdí práve takýto nelogický paradox.
S pozdravom.

Napísať odpoveď